Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10000 Kilogram |
| Diameter | 40 mm |
| Length | 12 m |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Thickness | 12 mm |
| Brand | VSP |
| Material Grade | EN Series |
| Usage | Industrial |
| Certification | IS 2062 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Kg |
| Grade | MS (Mild Steel) |
| Shape | Round |
| Diameter | 50 mm |
| Single Piece Lengh | 6 meter |
| Surface Finish | Bright |
| Make | RINL / VSP |
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 12 mm |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Steel Grade | EN 8 |
| Standard | IS |
| Width | 65 mm |
| Usage/Application | Manufacturing |